Like us on facebook

Advertisements

  • नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्बजनिक

    कलिउड अपडेट । नाट्यश्वर भगवान हामी सबैको शान कला र कलाकारीताको जगेर्नागर्ने हाम्रो अभियान .
    माथि उल्लेखित मुल मन्त्रलाई चरितार्थ गर्दै विगतका वर्षदेखि नेपाली गीतसंगीत अनि कलाकारिताको जगेर्नागर्ने हिसाबले नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्ड गरिदै आएको छ । नेपालमानै समावेसि अवार्डको रुपमा नेपाली गीत संगीतको म्हेन्दोमाया, तामाङसेलो, मौलिक गीत, लोकदोहोरी, आधुनिक, पप तथा राष्ट्रिय भाव विधालाई समेट्दै दोस्रो नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्बजनिक गरिएको छ । मोफसलका जिल्लाहरुमा संचालन हुँदै आएको यस अवार्डको दोस्रो संस्करण ऐतिहाँसिक जिल्ला नुवाकोटमा संचालन हुने आयोजक संस्थाले जनाएको छ ।

    कार्यक्रमको दिन नेपाली गीतसंगीत क्षेत्रका हस्ती, रंगपत्रकारिताको क्षेत्रमा कलम चलाउने दुइजना संचारकर्मीलाई पुरस्कृत गरिने नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डका अध्यक्ष प्रल्हाद केसीले जानकारी दिएका छन् ।
    ४८ बिधामा मनोनयन सार्बजनिक गर्दै उत्कृष्ट पाँचलाई प्रमाणपत्र प्रदानको कार्यक्रममा अवार्डको मिति घोषणा गरिने कार्यक्रमका निर्देशक किरण अधिकारीले जानकारी दिए ।
    विश्वव्यापी रुपमा ंफैलिएको कोरोना भाइरसको कारण अवार्डको मिति हाल तोक्न नसकिएको कार्यक्रमका सदस्य सचिव दिनेश शिवाकोटीले जानकारी दिएका छन् ।

    उत्कृष्ट पाँचका मनोनयन यसप्रकार रहेका छन् :–

    )उत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव
    १. चन्द्रलाल तामाङ : कालापानी
    २. सुमन भुजेल      : युवा शक्ती
    ३. चन्द्र विक         : यो देश हाम्रो हो
    ४. उमेश प्याकुरेल   : नेपाल आमा
    ५. सुन्दर पन्त        : मेरो देशको माटो

    उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायिका
    १. लक्ष्मी स्याङ्तान  : मुरली छे
    २. रमला पाख्रिन     : टाले टाले
    ३. फूलमाया लोप्चन  : पल्सर वाइक
    ४. मनमाया वाईबा    : बोम्ताङ नामसारी
    ५. छिमिमम्वा तामाङ : तामाङ ठिटी

    उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायक
    १. कृती तामाङ      : नेपाल सुन्दरी
    २. रोम लामा ब्लेदेन : कु कु न्यावै वेलोरी
    ३. विश्वपासा तामाङ : टाले टाले
    ४. चिजा लेकाली     : च्याङ्वा माया
    ५. रमेश गोम्जा       : ल्हासो फ्यापूmल्ला

    उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (महिला)
    १. एञ्जिला वाइवा   : ल्हासो फ्याफूल्ला
    २. रीतु तामाङ     : हावै जोरी
    ३. माया थोकर     : केसिङ दोङ्बो
    ४. पूर्णिमा लामा    : कु कु न्यावै
    ५. मिरा तामाङ    : स्वाङ नामसाई

    उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (पुरुष)
    १. रमेश गोम्जा         : ल्हासो फ्याफूल्ला
    २. एरिम वाइबा         : हावै ज्योरी
    ३. सन्त बहादुर तामाङ : स्वाङ नाम सै
    ४. याङ्चु तामाङ       : कु कु न्यावै
    ५. राज किङ वाइबा    : मुरली छे

    उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठेनव गायिका
    १. सवीना चौलागाई    : बाँस काटेर चोया
    २. अम्बिका महरा      : म्याकुरी
    ३. गोमा कोइराला      : मन परेरै होलानी
    ४. स्मृती बजगाई       : माछी र जलुको
    ५. लक्ष्मी सिर्माली       : कान्छी

    उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठेनव गायक
    १. रामसरण आले        : बारीको बनमारा
    २. सरण प्रसाद हुमागाई : हास्ने खेल्ने
    ३. सुन्दर आर.डी        : घर सम्झेर आउनुस पियार
    ४. सुरेश गौतम           : पानी खोलाको
    ५. समिर आचार्य         : म्याकुरी

    उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठेगायिका
    १. सीता थापा         : नौलो गाउँ
    २. पार्वती कार्की      : बारीको बनमारा
    ३. उमा श्रेष्ठ           : मोही खाउँला वटुकोमा
    ४. वर्षा सिलवाल      : काभ्रे जिल्ला घर
    ५. स्मृती गौतम        : पानबुट्टे चोली

    उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठेगायक
    १. लेखनाथ आचार्य    : ए कान्छी
    २. राजु विरही          : दुई मुटु जोडेर
    ३. गंगा प्रसाद घिमिरे   : विन्दास जिउने हो
    ४. अमृत खाती         : जुनतारा
    ५. भिमशेन खतिवडा   : रातो उनी

    १०उत्कृष्ट मौलिक गीत गायिका
    १. गौरी भट्ट           : बालकालै परदेशी
    २. सुनीतामी परियार  : मनको दर्जा
    ३. भिमकला गुरुङ    : स्याङ्जाको बनैमा
    ४. टीका तारामी मगर : भूरुरु चरी
    ५. रेखा जोशी          : लै लै

    ११उत्कृष्ट मौलिक गीत गायक
    १. टंक तिमल्सिना     : लै लै
    २. सजन परियार       : बालकालै परदेशी
    ३. प्रसाद खप्तडी मगर : भुरुरु चरी
    ४. जय रावल            : मनको दर्जा
    ५. कृष्ण रेउले           : मा लै

    १२उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल महिला
    १. कल्पना घिमिरे       : गाजलु आँखाले
    २. दुर्गा भट्ट             : धान कुटेर चामल
    ३. वविता श्रेष्ठ           : बेहुला बेहुली
    ४. सरिता कुवर         : चन्द्रगिरी
    ५. सुष्मिता सापकोटा   : डालिनुघ्यो चरिले

    १३उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल पुरुष
    १. पुरुषोत्तम दाहाल   : आइ लभ यु
    २. सागर थापा         : बैसाखी
    ३. सरोज वस्ती        : मायामा फेल भको
    ४. लक्ष्मण भण्डारी    : झ्यालैमा ऐना
    ५. राज मगर          : बाटुली

    १४उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (नृत्य)
    १. सविता राई        : गोरखा चितवन
    २. अनु पराजुली      : बाडुल्की
    ३. अञ्जली अधिकारी  : भेट भयो माया
    ४. रिना थापामगर     : बाटुली
    ५. एलिना रायमाझी   : पधेरीको पानी

    १५उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (नृत्य)
    १. प्रकाश तामाङ (राज) : बारिको बनमारा
    २. काजिस श्रेष्ठ            : भेट भयो माया
    ३. निर्मल क्षेत्री             : पिरतिको खेल बरै<span style=”font-size:12pt;font-family:”Time

    [Message clipped]  View entire message

    3 Attachments

     

     

    Share the News

    Related News

    Adverstisements

  • Latest Videos

    • Video 1

    • Video 2

    • Video 3

    • Video 4